Kategorie
Recenzje gier

Imaginacje

Imago Family jest familijną odmianą gry Imagine, której wydania nie doczekaliśmy się w Polsce. Jednak, nic straconego, albowiem ta wersja, tak naprawdę, niewiele różni się od swojej poprzedniczki w swej istocie. Jest to gra imprezowa/familijna, w której odgadujecie hasła. Imago Family wydaje w Polsce Rebel.

Zasady gry są banalnie proste. Jedna osoba losuje kartę, na której znajdują się hasła związane z daną kategorią i wybiera jedno z nich. Pozostali gracze znają jedynie kategorię. Gracz prowadzący używa następnie wybranych przez siebie przezroczystych kart, na których znajdują się piktogramy. Może układać je dowolnie, nakładać na siebie, a nawet tworzyć animacje. Jedna ważna rzecz — nie wolno nic mówić.

Imago Family jest grą, w której obie strony będą miały dużo zabawy i, wbrew pozorom, dużo do myślenia. Twórca obrazu musi w kreatywny sposób wykorzystać przezroczyste karty, żeby w jak najprzystępniejszy sposób zobrazować ideę, którą wybrał. Druga strona, natomiast, próbuje nadążyć za tokiem rozumowania przedstawiającego.

Słowo kreatywność nie jest tu pustym hasłem. Niektóre kategorie są trudne do prostego przekazania z użyciem tych kart i trzeba wykorzystać pokłady wyobraźni, żeby je zobrazować i to w taki sposób, żeby przynajmniej jeden gracz odgadł, o co chodzi. Nasz syn, z resztą, bardzo lubi bawić się tymi kartami i w ramach zabawy układać sobie różne historyjki.

Zabawa jest więc przednia dla wszystkich graczy. 6-letnie dziecko zrozumie zasady i będzie w stanie nawet coś ułożyć i coś odgadnąć. Naturalnie, nie ma mowy o stawaniu do konkurencji z dorosłymi, a raczej o dobrą zabawę w rodzinnym gronie.

Względem swojej poprzedniczki, zmieniły się trochę obrazki na przezroczystych kartach. Dodano też planszę, na której mogą rozgrywać się wymyślone przez graczy historie. Wykonanie jest ewidentnie bardziej pod granie z dziećmi, a nie tylko w gronie dorosłych.

Bardzo polecamy Imago Family, ponieważ jest to świetna zabawa dla całej rodziny, a do tego pomaga rozwijać kreatywność i myślenie poza utartymi schematami, co w dzisiejszych czasach jest cechą pożądaną.