Kategorie
Wrażenia

Państwa-Miasta

Większości z Was pewnie nieobca jest gra Państwa-Miasta (gatunku paper-and-pencil 😉 ), gdzie wszyscy muszą zanotować słowa z różnych kategorii rozpoczynające się na tę samą literę. Wariacją na temat tejże jest gra z serii „Life Skills: Mind Skills” o tej samej nazwie, wydawnictwa KidsLove. Dystrybucją serii trudni się firma Dante.

Kategorie znajdują się na kartonowych tabliczkach, po których można pisać suchościeralnymi pisakami. W porównaniu z oryginałem mamy tutaj lekki twist. Zestawy kategorii na tabliczkach są różne, więc w ramach jednej rundy, gracze szukają słowa w 6 niekoniecznie tych samych kategoriach. Wyeliminowane zostało tym samym kryterium powtarzalności danego słowa. Poprawnie zapisane słowo w danej kategorii daje tyle samo punktów (zależnie od kategorii) — niezależnie, czy inni gracze też takie wymyślili. Dodatkowo do wyboru litery, znajdziemy w pudełku spinnerek.

Podsumowując, jeśli nie chcecie marnować papieru na tradycyjne podejście do Państw-Miast albo macie ochotę na zagranie z paroma ciekawymi zmianami, to polecamy sprawdzić Państwa-Miasta w wersji pudełkowej.