Kategorie
Recenzje gier

Gra w kolory

Jeśli lubicie naprawdę kolorowe gry, to przygotowaliśmy dziś dla Was materiał o niezwykle bogatej w różne barwy grze. Gra w kolory od wydawnictwa Nasza Księgarnia to karcianka autorstwa Pierre’a Belleta, w której będziemy mieć do czynienia z rozgrywką bazującą na szybkim kojarzeniu warunków z kości, rozróżnianiu barw i bardzo dobrej spostrzegawczości. 

Rozgrywka

Mając do dyspozycji 60 kart oraz 4 kostki, wręczamy każdemu z graczy po 7 kart, którym warto się dobrze przyjrzeć. Następnie rozpoczynająca grę osoba wybiera 2 kości i rzuca nimi tak by inni gracze dobrze widzieli wynik. Pełna kość z kolorem oznacza, że wykładana karta musi posiadać ten kolor. Analogicznie kostka z krzyżykiem nie pozwala by wskazany kolor znalazł się na naszej karcie. Runda kończy się gdy ktoś pozbędzie się swoich kart na ręce i tym samym zyskuje 1 punkt. 

W grze dla ułatwienia istnieją 2 jokery z wizerunkiem rajskiego ptaka kwezala, które przychodzą z pomocą szczególnie pod koniec rund.

Wrażenia

Zasady Gry w kolory są bardzo proste i nie stanowią problemu już dla 6-letnich dzieci. Największym sprzymierzeńcem jest tu nasza spostrzegawczość, wyłapywanie szczegółów oraz refleks. Czas odgrywa tu dużą rolę w kontekście pojedynczej rundy, jak i całej gry. Wśród całej serii „sześciennych” gier wydawnictwa ta trwa najkrócej, ale jest przy tym bardzo dynamiczna.

Jak już wspomnieliśmy kolorystyka kart jest tu dominującą cechą. Od razu przyciąga wzrok, a w trakcie rozgrywki gracze szybko angażują w jej przebieg dzięki dynamicznym zasadom.

Losowość wyników na kościach daję nam dozę niepewności mimo możliwości wyboru dwóch z czterech kości, więc trzeba liczyć na szczęście w kartach i szeroki przekrój kolorów.

Podsumowanie

Podsumowując Gra w kolory to szybki i energiczny tytuł dla osób lubiących gry na czas i mechanikę bazującą na szybkiej reakcji oko-ręka. Jako piąty tytuł z serii, staje się kolejnym elementem urozmaicającym chwilę przerwy pomiędzy dłuższymi i cięższymi pozycjami. 🙂

Dziękujemy wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie egzemplarza gry do recenzji.

Nasza Księgarnia

Zapraszamy również na stronę:

żeby poczytać więcej o grze.