Kategorie
Recenzje gier

Pakal

Otwierając pudełko gry Pakal, wydanej przez Dante, do końca nie wiedzieliśmy czego się spodziewać po tym intrygującym i przyciągającym uwagę tytule. Zawartość okazała się nie mniej interesująca, gdyż po rozłożeniu sporej ilości komponentów, otrzymaliśmy klimatycznie zawoalowaną grę z naszego dzieciństwa.

Wrażenia

Otóż każdy z graczy otrzymuje planszetkę w kształcie kwadratu, na której umieszcza nakładkę z polami pustymi oraz wypełnionymi różnymi symbolami. Następnie nakładamy kafelki w wybranym kolorze gracza oraz 4 przezroczyste. Na środku stołu kładziemy planszę z torem, po którym będziemy podążać do świątyni Pakala, gdzie czekają na nas niezwykłe skarby.

Od tej pory zaczyna się prawdziwa walka z czasem. Korzystając z aplikacji gry stworzonej na telefon komórkowy, odliczamy czas, podczas którego będziemy musieli odsłonić tylko trzy symbole wyznaczone przez kafelek. Taki efekt otrzymamy przesuwając kolorowe kafelki, zasłaniając niepotrzebne symbole i ewentualnie zostawiając widoczne puste pola. Presja czasu jest tu bardzo duża, gdyż w tle słyszymy odliczanie przez aplikację przemijającego czasu. Dodatkowo, aby poruszyć się dalej na planszy wiodącej do świątyni, musimy zabrać ze stołu kafelek z wizerunkiem symbolu innym niż owe trzy wyznaczone na początku rundy przez kafelek zadania. To również musimy zrobić jeszcze przed upłynięciem wyznaczonego czasu. Jeśli dokonamy dobrego wyboru, taki żeton przeniesie nasz pionek o sporo pól do przodu. Pamiętajmy jednak o ważnej zasadzie, gdy przekroczymy pochodnię na torze ekspedycji, wymieniamy jeden kolorowy kafelek na przezroczysty. Każda następna runda staje się trudniejsza i wymagająca od nas większej zręczności, dobrej pamięci i kombinowania.

Podsumowanie

Podsumowując gra Pakal to bardzo fajny tytuł dla całej rodziny, zagracie w nią śmiało ze dziećmi w wieku szkolnym. Rozgrywka przebiega szybko i sprawnie, o co pilnie dba aplikacja na telefon. Jeśli szukacie czegoś na prezent mikołajkowy bądź gwiazdkowy, to to może okazać się strzałem w dziesiątkę! 🙂


Dziękujemy dystrybutorowi Dante za przekazanie egzemplarza gry do recenzji.


Zapraszamy również na stronę:

żeby poczytać więcej o grze.