Kategorie
Wrażenia

Nanga Parbat

Jak wiecie gra Nanga Parbat, która swoją premierę bedzie miała już 25 stycznia dzięki wydawnictwu foxgames.pl, jest pod naszym patronatem medialnym. Dla wszystkich zaciekawionych tą nowością, spieszymy by przybliżyć Wam ten tytuł. ☺️

W grze wcielacie się w przewodników wysokogórskich, którzy będą opiekować się górskimi zwierzętami oraz pomagać wspinaczom w jakże trudnych himalajskich warunkach.

Rozgrywka polega na wędrowaniu pomiędzy ponumerowanymi piramidkami pionkiem przewodnika oraz pobieraniu górskich zwierząt na swoje planszetki. Pobranie pionka z zwierzęcia odsłania numer kolejnej piramidki, na którą ma być przesunięty przewodnik. Każde zwierzę ma do siebie przypisaną akcję, która możemy wykorzystać w naszej turze. Może się to okazać bardzo pomocne przy konfigurowaniu pionków wspinaczy i pozostałych zwierząt. Mało tego, naszym zadaniem, które może dobrze zapunktować, jest zbieranie zestawów takich samych lub różnych przedstawicieli górskiej fauny.

Dla na nas jednak najlepsza zabawa zaczyna się przy stawianiu obozowisk, które najlepiej gdyby były ze sobą połączone. Je również przekujecie w punkty zwycięstwa. Akcja ta może mieć miejsce jeśli w danej piramidce postawimy swojego meepelka wspinacza, zabierając wcześniej stamtąd wybrane zwierzę. Przynajmniej trzy takie pionki wspinaczy, stojących obok siebie, zamieniamy na pionki obozowisk.

W Nanga Parbat jest dynamicznie, gdyż tworzy się nam niezły wyścig i rywalizacja o miejsce. Gra nie jest dużych rozmiarów, choć kryje w sobie dużo możliwości do kombinowania, krótkofalowego planowania i konkurowania o miejsce na planszy. Ta dwuosobówka na pewno spodoba się graczom, którzy lubią szybkie, nieprzeciągające się partyjki, mające w sobie mechaniczne smaczki i oczywiście niezwykle sympatyczne figurki zwierząt, które można spotkać w Himalajach. W średniej wielkości pudełku otrzymujemy taką klimatyczna grę! 😊


Dziękujemy wydawnictwu Fox Games za przekazanie egzemplarza gry do recenzji.