Kategorie
Aktualności

Najlepsza gra o psach (2)

Dziś premierę ma Najlepsza gra o psach 2, którą objęliśmy naszym patronatem. W związku z tym parę słów o niej. Jak pewnie domyśliliście się, jest to już drugie podejście do tematu gry o psiakach. Nie przypomina jednak za bardzo tej pierwszej. Natomiast, jeśli znacie i pamiętacie może Najlepszą grę o kotach, również od wydawnictwa Fox Games, zapewne dostrzeżecie duże podobieństwo.

Rozgrywka

W grze zbieracie psiaki lub adoptujecie je ze schroniska, nadajecie unikalny charakter, karmicie je, zdobywacie zabawki dla nich, wyprowadzacie na spacery, tresujecie i uczycie nowych sztuczek. Zdobywacie karty ze stołu z pomocą karty sztuczki, która mówi według jakiego schematu możecie je brać. Znajdziecie tam karty: psów, cech, jedzenia, zabawek, tresury, spaceru, kości oraz adopcji.

Pieski możecie wyposażyć w cechy, dzięki którym nabierają swojego charakteru i mogą przynosić punkty za różne akcje gracza. Te ze schroniska mają różne metody punktowania, a możecie je zdobyć odrzucając dwie karty adopcji.

Co jest nowego w psiej edycji tej gry. Karty tresury możecie zamienić na karty sztuczek, które pozwolą Wam zdobywać karty według innego schematu, a nawet brać ich więcej. Karty cech, dzięki którym psiak nabierze swojego charakteru i stworzy to dodatkowe możliwości punktowania. Karty spaceru oraz tresury można podkładać pod psy, aby zdobyć dodatkowe punkty.

Podsumowanie

W Najlepszą grę o psach 2 gra się naprawdę super. Zdobywanie psiaków i opiekowanie się nimi jest satysfakcjonującym zajęciem. Kombinowanie, jak zdobyć akurat te karty, lekko utrudnia rozgrywkę, dzięki czemu jest ciekawa. Umiejętności z kart cech dodają kolejny aspekt, który trochę zmienia standardowe planowanie, bo umożliwia inne użycie kart, by zdobywać punkty. To wszystko razem z graficzną oprawą gry i pociesznymi psiakami na ilustracjach sprawiają, że można przyjemnie spędzić czas nad rozgrywką. Każdemu, kto lubi lekkie karcianki, a już tym bardziej, gdy lubi psy, bardzo polecamy.


Dziękujemy wydawnictwu Fox Games za przekazanie egzemplarza gry do recenzji.