Kategorie
Wrażenia

Chomicze zapasy

Gra, którą chcemy się dziś z Wami podzielić, skradła naszej rodzince serca już od pierwszej rozgrywki. Uroczy bohaterowie, takie małe, a wieczne głodne. Tak, tak, mowa o chomikach, które w najnowszej grze od wydawnictwa Zielona Sowa, tylko czekają by najeść się pysznego jedzonka. Przyjrzyjmy się bliżej tytułowi jakim jest Nakarm Chomiczka. 🐹🐹🐹

O grze Nakarm Chomiczka

Naszym celem w grze jest zebranie oraz umieszczenie w brzuszku oraz policzkach rożnego rodzaju jedzenia odpowiedniego dla małego gryzonia. Jednak należy to robić z rozmysłem, gdyż punktacja na koniec gry określa konkretne zestawy pożywienia. Aby zdobyć danego rodzaju owoc, warzywo lub nasionko będziemy rzucać kością i po otrzymanym wyniku udamy się do spiżarki z tą samą cyfrą jaka wypadła na kości. Każdy z graczy jak najszybciej pobiera wybrane pożywienie. Następnie umieszcza je w wybranym miejscu. Rozgrywka trwa do momentu, aż któremuś z graczy skończy się miejsce zarówno w brzuszku jego chomika, jak i w policzkach.

Punkty na koniec gry otrzymamy za zestawy: 3 różnych owoców, warzyw oraz nasion, każdą koniczynkę, za 2 takie same owoce, warzywa oraz nasiona lub 3 lub więcej takich samych składników.

Gra jest bardzo przyjemną pozycją familijną. Jej bohaterami są przesympatyczne stworzonka, które musimy nakarmić, a do tego rywalizujemy o najlepsze kąski dla naszych pupili. Świetne jest to, iż już dzieci od 4 lat, może zagrać w tytuł, gdzie dominuje mechanika polegająca na zbieraniu zestawów. Należy jednak zwrócić uwagę na najmłodsze dzieci, gdyż niektóre elementy są bardzo małe i jest ryzyko zagubienia lub połknięcia ich. Refleks oraz spostrzegawczość podczas całej rozgrywki są bardzo istotne, ze względu na opisaną wcześniej punktację końcową.

Gra prezentuje się przepięknie pod względem graficznym, co nas również bardzo urzekło. Koło gry Nakarm Chomiczka nie przejdzie obojętnie żadne dziecko. Przyjemność płynąca z rozgrywki nie tylko utwierdzi najmłodszych graczy, jak przyjemnie jest karmić tytułowe zwierzątka, ale co najważniejsze czym to robić. 🙂

Autor: Anna Sobich-Kamińska
Ilustracje: Katarzyna Urbaniak
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 15 minut
Wiek graczy: 4+