Kategorie
Recenzje gier dla dzieci

W krainie baśni

Postaci z bajek, o których czytano nam w dzieciństwie, pozostają z nami nawet w życiu dorosłym. Owi bohaterzy towarzyszą w książkach na dobranoc, na ekranach czy nawet na imprezach urodzinowych. Dziś pokażemy Wam kolejną możliwość by spotkać ich, a będzie to w grze. 

Co jest w pudełku

W pudełku gry W krainie baśni znajdziecie 18 plansz, niesamowicie i szczegółowo zilustrowanych przez Nikolę Kucharską, na których nie tylko odnajdziecie swoje ulubione postaci z bajek, takie jak Kot w butach, Księżniczka na ziarnku grochu, Czerwony Kapturek, Rybak i złota rybka oraz wiele innych. Każda plansza przedstawia bajkowy świat pełen powiązanych z nim szczegółów. Oprócz tego znajdziecie tam 30 przedmiotów, które znacie z życia codziennego. Specjalnie użyliśmy słowa znajdziecie, gdyż to będzie nasze główne zadanie podczas gry W krainie baśni. 

Wrażenia

Jak pewnie się już domyślacie, chodzi o jak najszybsze odnalezienie na wybranej planszy przedmiotu z wylosowanej karty. Jest ich łącznie 30, czyli tyle samo co ukrytych obiektów. Aby urozmaicić sobie rozgrywkę, możemy wybierać spośród pięciu wariantów. Możemy klasycznie wyszukiwać wspólnego przedmiotu na dwóch różnych planszach lub na jednej wspólnej. Ten kto zgromadzi 5 kart z przedmiotami, zostaje zwycięzcą. Nas natomiast bardzo zainteresował trzeci wariant: „Gdzie to jest?”, w którym jeden z graczy opisuje miejsce, gdzie ukryty jest wybrany przedmiot. Bardzo fajnie się to przyjęło, gdyż z opisów powstały całe historie związane z daną planszą. Rozgrywka przebiegała tajemniczo, śmiesznie i bardzo miło, gdyż widać było zaangażowanie wszystkich graczy. Kolejnym interesującym wariantem jest „Wielka kraina”, gdzie układamy jedną, wielką planszę ze wszystkich bajkowych krain i staramy się na niej wyszukać jeden przedmiot. Uwierzcie nam widok tak olbrzymiej krainy robi wrażenie. 

Grę bardzo polecamy wszystkim dzieciom od piątego roku życia oraz ich rodzicom lub bliskim osobom. Pośród dobrze im znanych obrazków i ulubionych postaci mogą ćwiczyć swoją spostrzegawczość i koncentrację, a przy tym cierpliwość, gdyż pod presją czasu i współzawodnictwa nie zawsze łatwo jest odnaleźć to czego szukamy. Bogata grafika jest wprost stworzona dla młodszych graczy i od razu przyciąga ich uwagę. Potwierdzeniem tego jest reakcja naszego najmłodszego domowego gracza, co nas bardzo cieszy i zachęca do dalszych partii. 

Podsumowanie

Polecamy Wam W krainie baśni, ze względu na to, że gra szybko wciąga i zawsze znajdzie się coś nowego na kolejnych planszach, czego jeszcze nie dostrzegliśmy.


Dziękujemy wydawnictwu Muduko za przekazanie egzemplarza gry do recenzji.