Kategorie
Recenzje gier

Tyci Akrobaci

No i wszystko wiadomo. Jak pewnie zauważyliście, Tyci Akrobaci będą debiutem nowego wydawnictwa na polskim rynku: Dice&Bones, a za tym wszystkim stoją chłopaki z Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości

Życzymy Wam samych sukcesów i trzymamy kciuki za kampanię, która ruszy już 11 maja na wspieram.to.

Zanim jednak to nastąpi, przypomnijmy o o czym jest ten niezwykle kolorowy tytuł.🙂

Rozgrywka

Gra trwa 3 rundy, podczas których, z użyciem dostępnych Wam meepli, tworzycie różne akrobatyczne ewolucje. Zadaniem zaś jest zaspokojenie jak największej ilości  zachcianek gości Waszego cyrku. Oczekiwania te przedstawiane są na kartach, które poukładane są kategoriami w sześciu stosach. Jest też dodatkowa karta, którą otrzymuje gracz, który jako pierwszy zakończy swój układ. 

Punkty przyznawane są ilość kart, które udało się zrealizować, wedle przelicznika. Dodatkowe punkty przydzielane są za wysokość utworzonej konstrukcji. Żeby określić ich ilość, stosuje się specjalną miarkę.

W pierwszej i drugiej rundzie, otrzymujecie kartę kartę, na której wskazane jest, o jakie meeple rozszerzycie swoje zasoby. W trzecim i ostatnim akcie (rundzie) losujecie gwoździ programu: jednego cyrkowca i jedno zwierzę.

Wrażenia

Gra jest bardzo szybka i dynamiczna. Jedna runda trwa 2 minuty i jest to niewiele czasu, gdy próbujemy połączyć ze sobą różne figury z kart oczekiwań publiki. Im bardziej wyszukane ewolucje staramy się stworzyć, tym większe zagrożenie, że wszystko runie w kulminacyjnym momencie. W związku z tym, grze towarzyszą duże emocje przez całość rozgrywki.

Bardziej niż gra planszowa jest to układanka, w której będziecie musieli wysilić swoją wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Obok tego, z pewnością przyda się pewna i stabilna ręka. Meeple, które układacie są, nomen omen, tycie i jeden fałszywy ruch może doprowadzić do tragedii. Dla młodszych i starszych graczy, jest to znakomite ćwiczenie motoryki.

Przez tę właśnie dynamikę i emocje, które towarzyszą rozgrywce, Tyci akrobaci są bardzo wciągającą grą. Krótki czas rozgrywki i przygotowania kolejnej gry, powodują, że rzadko kończy się na jednej partii. 😉

Polecamy Wam Tycich akrobatów, bo nam ta gra podoba się bardzo i sami chętnie wracamy do niej co rusz!Zapraszamy również na stronę:

żeby poczytać więcej o grze.