Kategorie
Recenzje gier

Klask

Pisząc ten tekst jesteśmy świadomi, iż powracamy do bardzo dobrze znanej i popularnej gry. Wielu osobom, gry Klask: Szałowa bitwa na magnesy, nie musimy przedstawiać, jednak możecie się dziwić lub nie, my w Klask nie graliśmy, dopóki tytuł ten nie doczekał się reedycji dzięki wydawnictwu Rebel.

Jeśli są wśród Was tacy jak my, czyli nie mający wcześniej okazji do zagrania w tego klasyka, to zapraszamy na kilka słów z naszej strony o tej dwuosobowej niezwykle rywalizacyjnej grze.

Rozgrywka

Otóż na sam początek otrzymujemy naprawdę spore pudło, to słowo nie jest przesadzone. Ogromne opakowanie zawiera w sobie pokaźnych rozmiarów drewnianą planszę, przypominającą trochę stół pingpongowy, a trochę niebieskie boisko do gry w piłkarzyki. To drugie skojarzenie zaczyna nabierać rumieńców, gdyż autor gry Mikkel Bertelsen oferuje graczom niezwykły pojedynek na magnesy. Dlaczego na magnesy? Zamiast pionków czy wspomnianych piłkarzyków otrzymujemy długie czarne młoteczki, które poruszają się dzięki magnesom przystawianym od dołu planszy. Na „boisku” pojawia się żółta kulka, która stanie się sednem rozgrywki. Należy jeszcze dodać, iż na środku planszy leżą 3 białe namagnesowane znaczniki, które bardzo łatwo przywierają do naszych młoteczków, jeśli się do nich zbliżymy.

No dobrze! Czas zacząć mecz! Naszym zadaniem jest obrona naszej części pola, tak by przeciwnik nie zdołał wbić nam żółtej kulki do naszego zagłębienia. Jeśli tak się stanie to zdobywa on gola, innym warunkiem zdobycia kolejnego punktu jest sytuacja, gdzie przeciwnik przyciągnie na siebie 3 białe znaczniki. Wygrywa ten, który zdobędzie 6 punktów.

Wrażenia

Nasze wrażenia? Co tu dużo pisać, Klask to bardzo wciągająca gra rywalizacyjna. Każda partia to oddzielny mecz, a my mamy wrażenie, że gramy w pewnego rodzaju wariację cymbergaja. Emocje podczas obrony swojej części pola, odnajdywanie w sobie niezwykłego refleksu i doprowadzenie do wbicia drugiemu graczowi gola są naprawdę duże! Ten tytuł jest niezwykle dynamiczny i wciągający — już nie dziwi nas fenomen Klaska. Częste reedycje, ogólnoświatowe turnieje i szeroka społeczność mówią same za siebie. Poznaliśmy już, czym jest ta mocno zręcznościowa gra i na pewno zostanie ona z nami. Jeśli szukacie szybkich i emocjonujących rozgrywek na dwóch graczy, to Klask może okazać się świetną opcją dla Was. Ten dobrze znany już klasyk wciągnął nas od pierwszej rozgrywki, a dodatkowo bardzo szybko pojawił się efekt: zagrajmy jeszcze raz! 🙂

Dziękujemy wydawnictwu Rebel.pl za przekazanie egzemplarza gry do recenzji.


Zapraszamy również na stronę:

żeby poczytać więcej o grze.