Kategorie
Recenzje gier

Ubongo Lines

Ubongo Grzegorza Reichtmana jest serią, która doczekała się już kilkunastu różnych edycji. Jest to układanka, dzięki której maksymalnie wytężycie swoje myślenie przestrzenne. Wydawnictwo Egmont, wydaje w tym roku kolejną grę pod szyldem Ubongo. Tym razem jest to Ubongo Lines.

Ubongo Lines

Rozgrywka

Tym, którzy nie znają Ubongo, spieszymy tłumaczyć, jak się w to gra. Każdy gracz losuje 9 kart zadań w wybranym przez siebie kolorze — poziomie trudności. Następnie gracze na czas próbują ułożyć kształty, które mają na kartach, z elementów, które zostały wskazane na danej karcie. Ułożona bryła musi mieć 2 poziomy na miejscu każdego kwadratu. Po jednej karcie na rundę. Pierwsza osoba zdobywa niebieski kryształ (3 pkt), druga żółty (1 pkt), a wszyscy, którzy ukończyli w czasie wyznaczonym przez klepsydrę, dociągają kryształek z woreczka.

Ubongo Lines - rozgrywka

Wrażenia

Gra jest tak naprawdę wariacją na temat Ubongo 3D. Różnicą, poza kartami zadań oczywiście, jest kształt klocków, z których układacie zadane figury. Są to linie proste o długości 3 lub 4 kwadratów, o różnych (jednym z dwóch) poziomach grubości. Gra ma wszystkie zalety i wady oryginału.

Przede wszystkim, jest to dobra gra dla tych, którzy lubią łamigłówki przestrzenne. Znalezienie właściwej kombinacji elementów wskazanych na karcie, tak aby stworzyły zadaną bryłę, wymaga wysilenia wyobraźni i przestrzennego myślenia. 

Ubongo Lines - Elementy

Mimo że na pudełku znajduje się minimalny wiek 8 lat, u nas, w gry tego typu, graliśmy już, gdy nasz syn miał 6 lat. Teraz, mając 7, bez problemu radzi sobie z 2 najniższymi poziomami trudności.

Atutem Ubongo Lines jest liczba kart z zadaniami. Są 162 dwustronne karty. Na awersie znajdziecie zadanie z poziomów 1-3, a na rewersie z poziomu 4. Najtrudniejszych zadań jest więc najwięcej, dzięki czemu szybko nie skończą Wam się zadania do rozwiązania.

Ubongo Lines - karty zadań

Podsumowując, Ubongo Lines jest, świetną grą pozwalającą wysilić myślenie przestrzenne. Jeżeli macie Ubongo 3D i Wam się podoba, albo jeśli nie macie, a lubicie takie przestrzenne łamigłówki, bardzo polecamy. 


Dziękujemy wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza gry do recenzji.


Zapraszamy również na stronę:

żeby poczytać więcej o grze.