Kategorie
Recenzje gier

Pachnący Ogród

Wraz z nadejściem wiosny możemy się napawać rozkwitającymi wszędzie drzewami, krzewami, kiełkującymi kwiatami oraz możliwością raczenia się grą Pachnący Ogród od wydawnictwa Rebel. Rozsiądźmy się wygodnie i spójrzmy dokładniej na te kwiatki. 😉

Rozgrywka

Ten tytuł, traktujący o pięknych roślinach kwitnących, zabiera nas pomiędzy rabaty. Tam, przechadzając się w ciągu 3 rund, zwanych dniami, kolekcjonujemy kwiaty, ozdoby ogrodowe, kamyki oraz całe bukiety. Wymienione wyżej rodzaje kart, w odpowiedniej kompozycji oraz dobrze zgrane z nimi karty pragnień, przyniosą nam na koniec gry punkty zwycięstwa. Jeśli pod koniec dnia będziemy mieć w swoim obszarze gracza wskazany przez karty nagród zestaw kwiatów i owadów, również otrzymamy za to punkty. Im szybciej zbierzemy potrzebne symbole, tym więcej punktów otrzymamy. Punkty możemy również zdobyć poprzez zbieranie kamyków z poszczególnych kart bądź za ozdoby ogrodowe, które rzadziej, ale pojawiają się w ogrodzie.

Przygotowanie gry różni się w zależności od liczby graczy. Im więcej osób bierze udział w rozgrywce (max 4 osoby) tym więcej rzędów kwiatów układamy. Każdy dzień (runda) składa się z 5 kolumn. Zadaniem gracza jest wybranie jednej karty z najbliższej kolumny i dołożenie jej przed sobą. Tym samym określa on swoją kolejność w następnej turze. Jeśli pionek wyląduje na najwyższej karcie w kolumnie, rozpocznie ruch jako pierwszy i będzie miał największy wybór spośród kart. 

Wrażenia

Pachnący Ogród to, zaraz po Niezłych Ziółkach, kolejny, piękny tytuł autorstwa m. in. Steve’a Finna. Co prawda mechanika jest tu zupełnie inna, jednak ostatecznie sprowadza się do tworzenia zestawów i zdobycia za nie punktów. Graficznie gra powala z nóg. Akwarelowe obrazy kwiatów takich jak chryzantema, stokrotka, lilia, mak czy tulipan wspaniale nastrajają nas na upragnione nadejście wiosny. A drewniane znaczniki graczy w postaci fikuśnych pionków i kwiatków dopełniają piękno gry. Wszystko zamyka się w delikatnych, pastelowych barwach, co tworzy niezwykle przyjemny dla oka obraz na stole. 

Czas spędzony nad grą upływał nam bardzo miło. Rozgrywka przebiegała spokojnie, przy minimalnej dozie negatywnej interakcji pod postacią podbierania sobie kart. Całkowity czas gry na dwie osoby wynosi do 20 minut, jednak jest opcja by wydłużyć rzędy o dwie karty i opóźnić koniec gry. Bardziej interesująco dzieje się przy 3 i 4 graczach, gdzie mamy więcej kart do wyboru. Dla zainteresowanych gra posiada również tryb solo, który również umili nam czas być może grając we własnym ogrodzie. 

Podsumowanie

Jeśli szukacie pięknej, niezwykle barwnej, ale niebyt skomplikowanej gry florystycznej, gdzie naszym zadaniem będzie tworzenie zestawów kart kwiatów oraz kart pragnień, mających dalsze przełożenie na punkty dla nas, a dodatkowo jesteście wielbicielami przyrody, zachęcamy Was do zagrania w Pachnący Ogród. 🙂 


Dziękujemy wydawnictwu Rebel.pl za przekazanie egzemplarza gry do recenzji.