Kategorie
Recenzje gier dla dzieci

Nowe opowieści z Avelu

Kroniki zamku Avel Przemka Wojtkowiaka to świetny przygodowy tytuł, przy którym można całą rodziną przeżywać wspaniałe przygody. Jeżeli jeszcze nie graliście, a w Waszej drużynie macie dzieci w wieku wczesnoszkolnym, koniecznie musicie wyposażyć się w tę grę. A gdy już Was wciągnie, z pewnością warto będzie sięgnąć po dodatek. Kroniki zamku Avel: Nowe opowieści od wyd. Rebel to więcej przygód do rozegrania a dodatkowo alternatywną wersję ataku bestii na zamek. Zobaczcie sami. 🙂

Dodatek

W dodatku Nowe opowieści znajdziecie nowe wciągające scenariusze, które podparte są krótkimi opowiadaniami, stanowiącymi tło wydarzeń, które rozegrają się na planszy. Łącznie jest 5 historii, z których jedna stanowi alternatywną wersje wydarzeń z podstawowej gry. Każde opowiadanie wprowadza do gry nowe stworzenia, przedmioty lub mechaniki.

Nowa Bestia

Podług innych podań, bestia wyglądała zgoła inaczej niż ta przedstawiona w Kronikach zamku Avel. Ta z Nowych opowieści nie dość, że fizjonomią nie przypomina tej poprzedniej, to jeszcze jej umiejętności ulegają ciągłym przemianom.

Oberon i Tytania

Są to dwa niezależne moduły, choć połączone jedną historią. Oberon wprowadza nowe, potężne, magiczne przedmioty, dzięki którym gracze mogą rosnąć w siłę. Nowością jest też, że za ów ekwipunek, trzeba będzie zapłacić dodatkowo trofeami pokonanych potworów.

Tytania z kolei wprowadza magiczne duszki, które mogą przysłużyć się graczom, oferując jednorazowe dodatkowe umiejętności. Z postaciami duszków wiążą się również „Okrutni łowcy”, czyli potwory, które je więżą. Po pokonaniu takiego potwora, uwalniamy duszki, a w ramach wdzięczności, wyświadczą nam jednorazową przysługę.

Kampania 3 odłamków

W trakcie tej kampanii, będziecie musieli powstrzymać przebiegłe amfiozy (przerośnięte żaby) przed wykradnięciem odłamków księżyców ze skarbca w zamku. Kolejny scenariusz polega na ochronie transportu tychże odłamków do siedziby maga, który zrobi z nich dobry użytek tworząc machiny księżycowe. W ostatnim scenariuszu kampanii, będziecie bronić owych machin przed szczebrzeszynowcami, które będą próbowały je zniszczyć.

Wrażenia

Dodatek Kroniki zamku Avel: Nowe opowieści zawiera wiele nowych rzeczy, które urozmaicą Wam rozgrywkę w Avel. Nowe postaci, nowe przedmioty, nowi wrogowie… jest wrażenie, że sam dodatek jest równie bogaty, co podstawowa gra.

Największe wrażenie natomiast robi księga opowiadań. Te wszystkie nowe elementy nie zostały po prostu wrzucone do rozgrywki — macie takie coś, grajcie sobie. Załączone opowiadania wprowadzają historie i scenariusze, które się z nimi wiążą, pogłębiają imersję i przyjemność z rozgrywki.

Jak dla nas, jeżeli macie już Kroniki zamku Avel i lubicie w niego grać, to obowiązkowo musicie się zaopatrzyć w dodatek Nowe Opowieści. Sprawi on, że będzie się Wam grało jeszcze lepiej i gra długo się Wam nie znudzi.


Dziękujemy wydawnictwu Rebel.pl za przekazanie egzemplarza gry do recenzji.