Kategorie
Recenzje gier

Skull

Kto z Was pamięta grę Skull od wydawnictwa Granna? Średniej wielkości żetony kwiatów i czaszek wprowadzały nas do gry pełnej blefu i licytacji. My mieliśmy akurat okazję, by zapoznać się z tym tytułem parę dobrych lat temu i gra już wtedy wywarła na nas dobre wrażenie.

Gra Skull powraca na polski rynek w trochę zmienionej szacie i wielkości za sprawą wydawnictwa Rebel.pl. W pudełku znajdziemy 6 zestawów niezwykle kolorowych żetonów składających się z trzech pięknych kwiatów na ornamentalnym tle oraz jednego żetonu czaszki, gdzie każda z nich jest unikalna i mroczna.

Jak grać?

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze szansy zagrać w ten tytuł, przypomnijmy szybko zasady. W swojej turze zadaniem gracza jest wyłożenie na swoją podkładkę żetonu kwiatka lub czaszki. Jeśli nie chce bądź nie może już nic dołożyć, musi rozpocząć licytację i obstawić ile odkryje żetonów z kwiatami u wszystkich graczy (włącznie ze sobą) unikając przy tym złowrogich czaszek. Pozostałe osoby mogą podbić licytację lub spasować. Następuje czas próby. Jeśli licytującemu uda się odkryć odpowiednią liczbę kwiecistych kart, wygrywa on rundę i obraca swoją podstawkę na drugą stronę. Dwie wygrane rundy przynoszą nam całkowite zwycięstwo. W przypadku nieudanej próby, przynajmniej jedna czaszka zostanie odkryta, gracz usuwa jeden ze swoich żetonów z gry. Gdy nieszczęśliwym losem pozbędzie się ich wszystkich, odpada z gry.

Wrażenia

Skull to gra pełna blefu i sprytnej licytacji. Każda runda przynosi nam dozę niepewności, ale i chęć ryzyka, by obstawić wykalkulowaną ilość kwiatów u siebie i przeciwników. Sytuacja robi się jeszcze ciekawsza, gdy ktoś inny podbije licytację, gra robi się bardziej ekscytująca. Tytuł ten sprawdza się bardzo dobrze jako gra imprezowa, gdzie im więcej graczy tym lepiej. Przypomnijmy, że w Skull zagramy już w 3-6 osób.

Jak już wspomnieliśmy na początku recenzji, żetony w tej wersji gry są naprawdę duże, wydaje nam się, że o połowę większe niż w starszej edycji. Jednak w żaden sposób nie straciły one na swym wyglądzie, tak pięknym i charakterystycznym dla gry Skull. Należy tu również wspomnieć o załączonym wariancie i dodatkowym żetonie ostatniej szansy w postaci koniczyny, dzięki któremu, mając tylko jeden swój żeton kwiatu lub czaszki, możemy rozegrać rundę i być może ustrzec się przed wypadnięciem z gry.

My ze swojej strony polecamy Wam Skull, jako szybką, pełną blefu i piękną grę imprezową, która uświetni niejedno Wasze spotkanie. 🙂


Dziękujemy wydawnictwu Rebel.pl za przekazanie egzemplarza gry do recenzji.