Kategorie
Recenzje gier

Psie zawody

W serii logicznych zagadek Smart Games pojawiła się nowa gra: Smart Dog: Obstacle Run. Tym razem tematem gry są psie zawody, a dokładniej, ułożenie trasy, którą psy miałyby pokonać. Polską edycję gry zawdzięczamy, tradycyjnie już, wydawnictwu IUVI.

Gra Smart Dog mieści się na plastikowej planszy 5×5. W instrukcji znajdują się zadania o różnym poziomie trudności. Łącznie 60 zadań na 5 poziomach. Każde zadanie polega na takim ułożeniu przeszkód, żeby ułożona z nich ścieżka prowadziła od punktu startu pieska do właściciela. Jest w 6 różnych przeszkód, a zadanie wskazuje ledwie miejsce psa, właściciela i jednej z nich. Cała zabawa polega na wymyśleniu, jak, zgodnie z zasadami, ułożyć pozostałe przeszkody.

Klasycznie jak w Smart Games, jest to zabawa dla jednej osoby. Wspólne rozwiązywanie jest możliwe, ale raczej w relacji opiekun dziecko, w której dziecku pomaga się wymyślić różne sposoby na rozwiązanie problemu. Pudełko również zostało pomyślane w taki sposób, żeby wygodnie dało się zabrać grę w podróż.

Polecamy Wam Smart Doga, bo to kolejna świetna logiczna układanka dla jednej osoby. Dzięki różnym poziomom trudności, zarówno młodsi nie zrażą się zbyt wysokim progiem, jak i bardziej doświadczeni gracze zbyt niskim. Aż szkoda, że tylko 60 zagadek znajduje się w pudełku.


Dziękujemy wydawnictwu IUVI Games za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.