Kategorie
Recenzje gier

Gra cieni

Dla miłośników logicznych łamigłówek, wydawnictwo Rebel przygotowało gry z serii Logi Quest. Są to gry, podobnie jak seria Smart Games, w których rozwiązuje się pewne zadania wymagające wysilenia tej lub innej części umysłu. Dzisiaj chcemy Wam przedstawić Shadow Glyphs. Grę, w której będziecie wyobrażać sobie cienie. 

Rozgrywka

Składa się ona z trójwymiarowej planszy symbolizującej starożytną świątynię, do której przez otwór wpadają promienie słońca, rzucając cienie na jedną ze ścian. Zadaniem gracza jest takie ułożenie bloków, aby cień przez nie rzucony pasował do odpowiedniego zadania na karcie, symbolizującej komnatę jaskini.

Gra ma 2 tryby rozgrywki. Możemy po prostu sobie rozwiązywać zadania dla przyjemności. Drugą opcją jest rozwiązywanie ich po kolei w trybie przygodowym, notując ile dni spędziliśmy na rozwiązaniu danego zadania. Dzień to jedno włączenie lampki. W tym trybie wchodzą, na koniec każdej z 8 świątyń, karty skarbów, które, rozwiązane oczywiście, dadzą nam magiczne przedmioty. Dzięki tym przedmiotom zyskamy jednorazowe umiejętności, które mogą pomóc nam przy rozwiązywaniu trudniejszych zadań. Celem trybu przygodowego jest oczywiście rozwiązanie wszystkich zadań przy jak najniższej liczbie dni.

Wrażenia

Jako że lubimy gry logiczne i łamigłówki ogólnie pojęte, Shadow Glyphs jest grą, która bardzo trafiła w nasz gust. Wyobrażanie sobie cienia rzucanego przez bloki o różnych kształtach, a do tego umieszczone na różnych głębokościach, okazuje się trudniejszym zadaniem, niż może się z początku wydawać. Nie ułatwia zadania fakt, że źródło światła nie rzuca równoległych promieni, tylko stożek. Przez to trzeba bardzo wysilać wyobraźnię przestrzenną, żeby stworzyć zadany cień.

Jest to gra dla jednego gracza. Można oczywiście usiąść w więcej osób i razem starać się rozwiązywać wspólnie. Jest wtedy jednak ryzyko, że jeden z graczy, który akurat ma lepsze umiejętności w tej materii albo będzie się nudził albo stanie się graczem alfą.

Czas rozgrywki możecie zaplanować sobie wedle uznania, decydując, ile zadań chcecie rozwiązać, więc jest tu dowolność. Zagrać możecie już teoretycznie z 8-letnimi dziećmi. Praktycznie, u nas grał 7-latek i też mu się udawało. Możliwe, że wyniki (w dniach) miałby gorsze niż starsze dziecko, ale to nie ma znaczenia.

Podsumowanie

Podsumowując Shadow Glyphs z serii Logi Quest jest logiczną grą, dzięki której rozwiniecie myślenie przestrzenne. Jest to, naszym zdaniem, dobra pozycja dla każdego, kto lubi zagadki.


Dziękujemy wydawnictwu Rebel.pl za przekazanie egzemplarza gry do recenzji.


Zapraszamy również na stronę:

żeby poczytać więcej o grze.

W odpowiedzi na “Gra cieni”