Z walizką za pan brat

Podróżowanie jest dla wielu przyjemną czynnością, szczególnie jeśli są to wakacje lub wybieramy się do ciepłych krajów. Tam wita nas słońce, ciepły piasek i szum morza lub oceanu. Gorzej ma się sprawa przygotowania do tej podróży, a mianowicie pakowania się. Dobrze jest zrobić listę potrzebnych rzeczy, by o niczym nie zapomnieć. Pojawia się pytanie, jak to wszytko upchnąć do jednej walizki i zabrać do samolotu? No właśnie, tutaj z pomocą przychodzi gra Get Packing od wydawnictwa Rebel. Dzięki grze przejdziemy bardzo intensywny i wyczerpujący trening pakowania się, tak by wszystko co trzeba na pewno się zmieściło.

Co znajdziemy w pudełku?

4 walizki
4 zestawy, a w każdym z nich 13 przedmiotów
30 kart celów

Rozgrywka

Każdy z graczy otrzymuje swój zestaw 13 akcesoriów wakacyjnych oraz walizkę. Karty celu, na których znajdują się zestawy potrzebnych rzeczy, tasujemy i odwracamy rewersem do góry. Pamiętajmy, że kurorty podzielone są na trzy poziomy trudności, oznaczone gwiazdkami. Jeśli gramy z dziećmi lub są to nasze pierwsze rozgrywki wybierzmy pierwszy poziom.

Zaczynamy rozgrywkę odwracając pierwszą z kart celu. Szybko, ale dokładnie wybieramy potrzebne przedmioty z naszego zestawu, aby wybrać się do wylosowanej destynacji turystycznej. Następnie każdy gracz jednocześnie stara się jak najszybciej spakować do walizki wszystkie rzeczy w taki sposób, by zamknęła się ona bez problemu. Jeśli widzimy, że walizka nie domyka się, musimy spróbować innego ułożenia rzeczy. Jeśli komuś z przyszłych podróżników uda się to zrobić, kładzie on rękę na karcie celu i przerywa rozgrywkę innych graczy. Osoba siedząca obok sprawdza czy walizka rzeczywiście się zamknęła i sprawdza czy ilość i rodzaj przedmiotów zgadza się z kartą celu. Jeśli, któryś z warunków nie został spełniony wszyscy gracze wracają do pakowania swoich bagaży.

Rozgrywka trwa do momentu, aż jeden z turystów spakuje się poprawnie do trzech wyłożonych kart miejsc, tym samym staje się mistrzem pakowania. Żadna podróż nie jest mu już straszna. 🙂

Wrażenia

Pierwsze skojarzenie, jakie miałam co do Get Packing to gra-zabawka. Duże pudełko, plastikowe elementy, wesołe kolory. Na pewno ten tytuł przyciąga uwagę, bo nawiązuje do lata, wakacji i mile spędzonych chwil. Wszystkie komponenty wykonane bardzo starannie, a do tego solidne. Jest to duży plus gry, gdyż grając nieraz będziemy chcieli upchać przedmioty z nadzieją, że walizka się domknie. Komponenty muszą być wytrzymałe, aby sprostać naciskom.

Po rozgegraniu kilku partii zmieniłam zdanie na temat charakteru gry. Nazwałabym ją sprytną układanką, gdzie każdy element, w zależności od zestawu, ma swoje określone miejsce i dobrze łączy się tylko z wybranymi przedmiotami. Zdradzę też, że należy zwracać uwagę na wysokość komponentów, to naprawdę ma znaczenie podczas pakowania walizki. Kombinowania i układania jest sporo, a możliwości kilka, bo jak zauważyliśmy nie tylko jeden układ zapakowanych rzeczy jest poprawny i walizka bez problemu się domyka. Zazwyczaj do poprawnego spakowania się mamy 8 lub 9 elementów. Pokuszę się nawet na stwierdzenie, że są to trójwymiarowe puzzle ze zmiennymi elementami. Im dalej się wybierzemy (np. do Sidney czy na Madagaskar) tym trudniejszy układ otrzymamy do ułożenia w walizce. Zdarza się również, że przy trudniejszych poziomach (2 lub 3 gwiazdki) pojawia się zniecierpliwienie lub czujemy się zdemotywowani brakiem dobrego rozwiązania układanki. Z pomocą przychodzi jednak instrukcja, gdzie pokazane zostały poprawne ułożenie elementów.

W grze niewątpliwie możemy zauważyć aspekt geograficzny, na kartach celów mamy wymienione jedne z najpopularniejszych kurortów na całym świecie. Słońce, piękne plaże, błękitna woda i niezapomniane wakacje gwarantowane. Co więcej w instrukcji dołączona została mapa, z zaznaczonymi miejscami, do których będziemy się pakować. Gra, pod tym względem, może być również inspiracją na nasze przyszłe wakacje. 😃

W Get Packing zagramy już od 2-4 graczy, a czas rozgrywki zajmuje do 15 minut. Już 6-letnie dzieci mogą przyłączyć się do gry o zacząć od pierwszego poziomu.

Jeśli lubicie szybkie, jednoczesne rozgrywki, gdzie liczy się czas, spryt, zręczność i wyobraźnia przestrzenna to Get Packing zagrzeje miejsce na Waszej półce. Walizki w dłoń, lecimy na wakacje! 🙂

Gryf Uczy

Dopasowywanie przestrzenne elementów
Myślenie przestrzenne

***

Dziękujemy wydawnictwu Rebel.pl za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.

Jedna odpowiedź do “Z walizką za pan brat”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *